Keçiboynuzu özü nedir ve nasıl kullanılır?

Keçiboynuzu nedir?

8-10 metre yüksekliğinde, daima yeşil kalan bir ağaç olan keçiboynuzu bitkisi siyah boynuz şeklinde meyvelere sahiptir. Oldukça besleyici ve farklı tadıyla özel bir besin olan keçiboynuzu, harnup olarak da bilinir. A, B ve E vitaminleri ile bol miktarda potasyum, fosfor ve sütte bulunan kalsiyumun 3 katı kalsiyum içerir.

Keçiboynuzu (harnup) özü nedir?
Keçiboynuzu meyvesinin çeşitli proseslerden geçirilerek sıvı konsantre hale getirilmiş halidir.

Keçiboynuzu özünün üretiminde herhangi bir katkı maddesi kullanılır mı?
Keçiboynuzu meyvesinin işlenmesinden şişelenmesi aşamasına kadar hiçbir katkı maddesi ya da kimyasal kullanılmaz. % 100 doğal bir üründür.

Keçiboynuzu özünün keçiboynuzu pekmezinden farkı nedir?
Pekmez gibi kaynatılmadığı için insan vücuduna gerekli olan mineral madde ve aminoasitlerde kayıp görülmez. Pekmez yapımında çökeltici olarak toprak vs. ve kimyasal enzimler üretim sırasında asla kullanılmamaktadır. Kokusu ve tadı pekmezden farklıdır.

Keçiboynuzu özünün faydaları nelerdir?
Nefes darlığına karşı çok etkili olan keçiboynuzu bronşları açar, göğsü yumuşatır ve göğüs ağrısını azaltır. Balgam ve öksürüğe karşı etkilidir. Mide ve bağırsak hastalıklarında faydalıdır. Sinirleri rahatlatır. Vücudu şişmanlatır ve kan yapar, kansızlığa karşı etkili bir çözümdür. Cinsel isteği ve gücü arttırır. Yüksek miktarda fosfor, potasyum ve kalsiyum içerdiğinden çocukların zeka ve kemik gelişimini destekler. Hafızayı güçlendirir ve dikkati arttırır. Kemik erimesini azaltır. Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.

Keçiboynuzu özü ne amaçla kullanılır?
Bu ürünün yukarda belirtilen faydalarından yararlanmak amacıyla kullanılacağı gibi, bal, reçel gibi gıdaların yerini de tutar.

Keçiboynuzu özü nasıl kullanılır?
Yetişkinlerde sabah akşam aç karnına 2-3 yemek kaşığı, çocuklarda kahvaltıda 1-2 yemek kaşığı, bebeklerde kahvaltıda 2 çay kaşığı verilmesi önerilir. Ayrıca su ile karıştırılıp meyve suyu gibi içilebileceği gibi tahin veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilir. Çocuklara sıvı çikolata yerine sunulabilir.

Keçiboynuzu özünün aşırı tüketilmesi zararlı mıdır?
Keçiboynuzu özü ilaç değildir. %100 doğal keçiboynuzu meyvesinin özüdür. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Reçel ya da baldaki aşırı tüketim neyse keçiboynuzu özündeki aşırı tüketim de odur, kişinin durumuna ve bünyesine göre değişir.

Leave your comment
Comments
1/17/2021 1:59 PM
Ac karininami tok karninami yetiskinler icin
6/16/2021 2:56 PM
Xevil-iplik numarası sınırları ve en yüksek hassasiyet olmadan, sınırsız sayıda çözüm ile en iyi captcha çözücü aracı!
Xevil 5.0, ReCaptcha, Google captcha, Yandex captcha, Microsoft captcha, Steam captcha, SolveMedia, ReCaptcha-2 ve (evet!!!) Recaptcha-3 de.

1.) Esnek: standart olmayan captcha'lar için mantığı ayarlayabilirsiniz
2.) Kolay: sadece xevil'i başlatın, 1 düğmesine basın-ve uygulamanızdan veya komut dosyanızdan captcha'ları otomatik olarak kabul edecektir
3.) Hızlı: Basit captcha'lar için 0,01 saniye, yaklaşık 20..ReCaptcha-2 için 40 saniye ve yaklaşık 5...ReCaptcha-3 için 8 saniye

Xevil'i herhangi bir SEO / SMM yazılımı, herhangi bir şifre denetleyicisi ayrıştırıcısı, herhangi bir analitik uygulaması veya herhangi bir özel komut dosyası ile kullanabilirsiniz:  
XEvil, iyi bilinen anti-captcha hizmetlerinin çoğunu destekler API: 2Captcha, RuCaptcha, AntiGate.com (Anti-Captcha.com), DeathByCaptcha, etc.

İlgini çeker mi? Sadece daha fazla bilgi için YouTube "XEvil" arama
Bunu okudun - o zaman işe yarıyor! ;))

http://xrumersale.site/

Saygılarımızla, LolitaDiaws3451